Elamuslood

teater, muusika, kunst, kirjandus, film, fotograafia, tants

Varjuteater 15. veebr. 2012

Filed under: ajas ja ruumis — viinamarjad @ 23:45
Tags: , , ,

Viivi Luik “Varjuteater”

312 lehekülge puhast rõõmu.

Käisin tihti seda raamatut poes salaja imetlemas ja katsumas. Sametist rohelised kaaned ja kuldne paelake. Imeilus. Hiljem sai selgeks ka kujunduse valimise tagamaa. Vähemalt mulle meeldib nii arvata. Autor kirjeldas Rooma hambaarsti ooteruumi ja minu jaoks olid need sametised kardinad samad, mis kaanel. Ja need kuldsed paelad samad raamatu järjehoidjaks mõeldud paelaga.

Viivi Luik räägib palju oma Roomast ja kuidas kogu tema elu on olnud teekond sinna. Sisse on pikitud ka Berliini ja Helsingit, Tallinna ja Eesti okupatsiooni.

“Sa võid küll maailmas ringi kolada, kuid elad sa ikkagi seal, kuhu sa oma mõtete, oma mõtteviisi kaudu kuulud. Alles siis, kui su mõte muutub, pääsed sa teise kohta.” leheküljelt 52

Raamat pani mind kirjutama. Pani mind unistama. Inspireeris. Need sametrohelised kaaned lohutasid ja rõõmustasid. Neid oli hea oma käte vahel hoida. Hellalt paitada.

Viivi, Su lugu on raputav. Raputav selle kõige helgemas ja paremas mõttes. Nagu pai, mille annab sulle kallis inimene.

Ka inimesed, kes armastusse ja kodusse ei usu, hakkavad uskuma.

“Meie gondlisarnase sõbra meelest polevat nooremad õlipuud selleks veel valmis, et kedagi oma südamesse lasta. Selle asemel nad kasvatavat oliive. Õlimarju. Oliivipuu eesmärk polevat oliivid ega see praktiline kasu, mis oliividest saadakse, vaid oliivipuu eesmärk olevat vanaks saada, oliivide kasvatamisest lahti saada, õõnsaks muutuda ja meid igavikuga kokku viia. See olevat iga oliivipuu salajane ülesanne.” lehekülgedelt 286 ja 287.

“Siis olevat oliivipuu ja õunapuu inimesega üks tervik ja nii õlipuu kui ka inimese ainuke ja tõeline ülesanne olevat saada seest tühjaks ja avada oma süda.” leheküljelt 288

Ma pole varem näinud niivõrd mõjuvat armastuse kirjeldust. Ja just seda see minu jaoks oli, armastuse kirjeldus. Või definitsioon? Kui selline asi üldse olemas on nagu armastuse definitsioon.

/Ja ma tahaks härra Atspoli kohata./

Advertisements
 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s