Elamuslood

teater, muusika, kunst, kirjandus, film, fotograafia, tants

Youdream 9. mai 2011

Filed under: ajas ja ruumis — viinamarjad @ 16:16
Tags: , ,

Lavastuses “Youdream” näeme me telesarja, mille peaosas on 7 võistlejat erinevatest riikidest. Nad kohtusid suhtlusportaalis, kus inimesed räägivad üksteisele oma unenägusid. Aga siis muundub lava nii, et nende unenäod muutuvad reaalsuseks. Mis on reaalsus ja mis kujutlus? Mis on teater ja mis film? Kes on näitlejad ja kes vaatajad?

Karenil Taanist kasvas järsku peenis, mille ta isa karistuseks jälle ära lõikas. Itaallasele Roch`ile toodi restoranis pitsa, mille katteks oli väike alasti naine. Ja poolakas Agata nägi end ümbritsetuna 27 päkapikust, kes kutsusid teda emaks. Ühte, kes türgi keelt rääkis, ta ei mõistnud.

Need on kõik tõelised unenäod, mida Eurooplased on Youdream`ile jutustanud. Logi sisse ja külasta lehte Youdream.be. Piiludes Euroopa alateadvusse, võib sul tekkida soov üles laadida ka enda unenägu…

Saa etenduse allikaks, inspiratsiooniks – Superamas võib valida sinu unenäo ja selle lavale seada.

“…sest reisimine läbi unenägude näib tänapäeval turvalisem.”

(pot.ee)

Etendus oli pea kõik, mis POTi lehel kirjeldatud ja samas midagi nii palju enamat. Peale reaalajas korraldatud videochati ja ühe mehe unenäo pöörduti publiku poole, et nende unenäod lavale tuua. Algul häbelikena ei julgenud keegi küll kätt tõsta, kuid hiljem tahtis, julgen arvata, pea igaüks oma unenägu uut kuju saamas näha. Trupp ei mänginud unenägusid läbi sõna-sõnalt vaid võtsid selle mõtte ja tegid sellest hoopis midagi uut. Huumoriga ei koonerdatud ja emotsioonita ei jäetud.

See on üks nendest etendustest, mida on raske sõnadesse panna. Etendus on selline, milliseks publik ta teeb. Mis mulle kõige enam meeldis oli see, et sain nautida teatrit inglise keeles ja enda jaoks uusi inimesi avastada.

(pilt: pot.ee)

Advertisements
 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s