Elamuslood

teater, muusika, kunst, kirjandus, film, fotograafia, tants

Ten minutes older – the trumpet 16. apr. 2011

Tuntud Jim Jarmuschi fänniga olen ette võtnud kõik tema filmid. Seekord oli järg “Ten minutes older – the trumpet’il”. Ma olin varem teadlik, et see on mingil määral sarnane “Coffee & cigarettes’ile”, sest film koosneb erinevatest osadest. Mida ma aga ei teadnud oli see, et igal osal on erinev režissöör.

Võtame algusest:

1. “Dogs have no hell” – Aki Kaurismäki

Meeldis osatäitjate valik ja süžee. Ja kellad.

2.  “Lifeline” – Victor Erice

Veresidemed ja selle tähtsus. Beebil on midagi viga ja inimesed jätavad momentaalselt pooleli selle, mis teevad, et vaatama minna mis juhtunud on. Sugulus tähendas selles osas inimestele rohkem kui seda, et saadakse korra-paar aastas kokku, et kooki süüa.

3. “Ten Thousand Years Older” – Werner Herzog

Hõimud on välja suremas. Ühest inimkaugest hõimust aastate vahega filmitud materjal. Mulle meeldis põliselanike elurõõm (kuigi pealiku moodi mees põdes hiljem tuberkuloosi) ja veidi kurvaks tegi nii-öelda uuest põlvkonnast rääkimine – ei taheta oma juurtest rääkida ja pigem öeldakse neist lahti ning tahetakse linna ära kolida.

4.  “Int. trailer night” – Jim Jarmusch

Üllatavalt mitte midagi ütlev osa minu jaoks.

5. “Twelve miles to Trona” – Wim Wenders

Üks kahest lemmikust. Mees kes sõidab haiglat otsides samal ajal kui tee ta silme ees virvendab, voolab ja väriseb. “Those are grown-ups cookies”

6. “We wuz robbed” – Spike Lee

Presidendivalimistest. Ei pakkunud pinget.

7.  “100 flowers hidden deep” – Kaige Chen

Ojaaa! Vanemast mehest kes kutsub kolimisteenuse pakkujad oma olematust majast vara transportima. Ta teab täpselt, kus mis asuma peaks ja saadab mehi nende vedamisel, et nad ikka ettevaatlikud oleksid. Mehed muidugi võtavad seda naljaga, kuid peale bossi (?) kõnet teevad asja kaasa. Hetk kus üks meestest unustab end ja viskab teisele tikud, samal ajal vaasi vedades, näeb vana mees kuidas tema vaas kildudeks kukub ja hakkab nutma. See hetk on nii kurvalt ilus ja mehed vaatavad üles puu poole ning näevad maja, millest nad asju välja veavad. Kurjam kuidas ma ei oska selle osa ilu ja olu sõnadega edasi anda.

Oma silm on kuningas:

Kokkuvõtteks: Ma ootasin rohkemat ja kui viimane osa oleks olemata olnud (milline sõnade kooslus) oleksin veelgi rohkem pettunud. Tasub vaadata, aga mitte rohkem kui üks kord vahest?

Advertisements
 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s