Elamuslood

teater, muusika, kunst, kirjandus, film, fotograafia, tants

Tattooed under fire 9. veebr. 2011

Filed under: ajas ja ruumis — viinamarjad @ 00:18
Tags: , ,

Iraagi sõjas osalenud USA sõduritega vändatud uurimusfilm tätoveeringute kaitsemaagilistest tähendustest. Filmiloojat huvitasid ülesvõtete alguses üksnes keha kaitseks naha alla kantud sümbolid, ent peagi jõudis ta haavata saanud inimhingedeni. Usalduslikes vestlustes pajatavad rikkalike kaunistustega mehed ja naised sõjast kaasa tulnud hirmudest. Sõjakäik Iraaki külvas nende südamesse viha ja künismi, mida ei suuda varjata mustrid ning pildid kehal, see jääb painama elu lõpuni. Autor Nancy Schiersari. /Etv2

*

Ma olen viimasel ajal kuidagi eriti emotsionaalne ja see dokumentaal vajutas mu kehas erilisele sotsiaalse närvi punktile. Esialgu on ekraanil noored mehed/naised, kes on üsna ükskõiksed ja isegi rahul sellega, et lähevad Iraaki oma maa eest sõdima. Tagasi tulles pole keegi neist enam endine ja sõjas nähakse vaid raha tegemise viise ja mõttetust. Sõjast terve kehaga pääsedes ei tähenda, et oled vaimselt terve. Paljudel tagasi tulnutel avastatakse posttraumaatiline stress, mis võib mõjuda laastavamalt kui mõni kehaline vigastus. Mind ajas eriti kurjaks, kui üks meestest ütles, et läheb tagasi, sest sõjaväes on hea palk. Ta ise leidis ka, et see on halb põhjus, aga otsustas siiski minna. Bah.. sõda on inimajaloo kõige suurem lollus. Sõdides ei jõuta rahuni. Sõda ainuüksi on üks suur kuritegu inimkonna vastu.

Üks USA sõdur ütles väga õigesti, et ta võitleb väga silmakirjaliku maa eest. Algul antakse teisele riigile, mis neil vaja, ning hiljem minnakse seda võideldes tagasi nõudma.

Vahel tunnen, et olen üks igavesti headust taga ajav hipi, aga ebaõiglus ja vägivald ajavad mul, ilusamalt öeldes, kopsu üle maksa.

Advertisements
 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s