Elamuslood

teater, muusika, kunst, kirjandus, film, fotograafia, tants

Kättpidi Keenias 4. aug. 2010

Peeter Vihma “Kättpidi Keenias ehk kümme lugu läbikukkunud vabatahtlikult Ida-Aafrikas” oli minu jaoks kui vabatahtliku kogemuse proovimine ohutumal viisil. Pikka aega mõtlesin, et tahan kindlasti kuhugi kas pooleks aastaks või aastaks minna ja MIDAGIGI ära teha, aga ega see nii kerge polegi. Peeter Vihma ei häbenenud tunnistada, et tegelikult ei saa üks valge mees suurt midagi ära teha ja loobus üsna pea nö. sellest tööst. Selle asemel avastas ta Keeniat ja inimesi seal.

Mulle meeldis, et autor rääkis ausalt, mida ta ühel või teisel hetkel tundis. Päris raamatu lõpus mäkke ronides kirjeldas ta päris täpselt, kuidas aina hõredamaks muutuv õhk tal pea valutava ja südame iiveldama ajas. Kõrgusehaigus nagu ta ütles. Samuti ei häbenenud ta tunnistada kadedust teiste vabatahtlike suhtes, kellel kohalikest tuttavad/sõbrad tekkinud olid. Seda enam oli ta rahul Davidiga, kohalik rattaparandaja, tutvudes.

Raamat sisaldab ka päris mõnusat pildilisa. Vahel tundsin puudust paarist kirjeldavast sõnast – mis kohaga on täpsemalt tegu või kui tuttav inimene pildil, siis kellega on tegu. Mõnel korral need ka esinesid, aga oleks võinud rohkem.

*

Kui nüüd päris aus olla lugesin ma poole raamatust suve alguses ja teise poole nüüd. Seega raske on kõiki emotsiooni, mis selle raamatuga tekkisid siia täpsemalt kirja panna. Nüüd aga tean, et kui ma otsustan siiski mingil hetkel vabatahtliku töö ette võtta võtan ühendust paljude inimestega, kes sellega kokku puutunud on. Lihtsalt selleks, et veidigi rohkem ette valmistuda. Samas kohapeal olev olukord šokeerib tahes tahtmata (rääkides Aafrika maadest).

Advertisements
 

2 Responses to “Kättpidi Keenias”

  1. triin Says:

    Kas see raamat on sinu oma? Kui jah, siis ma laenaks (võin midagi vastu ka laenata) 🙂

  2. viinamarjad Says:

    On minu oma ja võin vabalt laenata 🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s