Elamuslood

teater, muusika, kunst, kirjandus, film, fotograafia, tants

The Lovely Bones 30. juuli 2010

Filed under: ajas ja ruumis — viinamarjad @ 22:43
Tags: ,

Millal ma viimati filmi vaadates nutsin? Pole õrna aimugi. Eile öösel aga töinasin üksi köögis nagu väike laps. The Lovely Bones ehk Minu Armsad Luud (eesti keeles kõlab see nii valesti) on mõrvatud tüdruku lugu. Kuidas ta ei saa piisavalt rahu, et taevasse edasi minna ja seega on ta kinni taeva ja maa vahevöös.

Filmi, mis on üles ehitatud korraga kahes maailmas – maal ja nö. vahevöös – on keeruline sõnadega kirjeldada. Seda peab nägema. Need kaks maailma on paratamatult omavahel seotud. Näiteks hetk, mil mõrvatud tüdruku isa hakkas pudeleid, kus sees on laevad, lõhkuma nägi tüdruk samal ajal kuidas suured pudelis laevad merel tema poole triivivad ja purunema hakkavad. See oli esimene koht, kus mu pisarad mõnuga valla pääsesid. Enne seda oli silmi märjaks ajavad hetki küll ja küll, aga siis oli minu piir. Teine hetk, mil ma vastu ei pidanud oli lõpus. Mõrvatud tüdruk Susie oli armunud Ray’sse, kellega kohtingule ta iialgi minna ei saanud, sest samal õhtul kui kutse saabus ta ka mõrvati. Ray hakkas läbi saama Ruth’iga, kes tunnetas surnute lähedalolu. Susie sisenes Ruth’i kehasse ja sai oma esimese ja viimase suudluse Ray’ga. See, kuidas see välja oli mängitud, oli nii kuradi ilus ja liigutav.

Raske on ise emotsioone täis olles midagi korralikult loetavat kirja panna. Film üllatas mind x10. Ma mõtlesin, et teen ühe mõnusa rahuliku filmiõhtu üle pika aja ja sattusin sellise portsu otsa.

Siin on hetkeks pudelikohta ka näha!!!

Advertisements
 

One Response to “The Lovely Bones”

  1. jinryuu Says:

    I would like to exchange links with your site viinamarjad.wordpress.com
    Is this possible?


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s