Elamuslood

teater, muusika, kunst, kirjandus, film, fotograafia, tants

Sügisball 28. mai 2010

Filed under: ajas ja ruumis — viinamarjad @ 11:14
Tags: , , , ,

Parimaid kohti ehk lemmiklõigud:

Äike

1. peatükk

Ramon Gomez de la Serna: Vannitoas tilkuva vee öine tragöödia rõhub nagu ei miski muu inimese südant. Seda lauset luges Eero aasta hiljem ja mõtles, kui õige see on. Nagu ei miski muu tilkus vesi, üksikud tilgad rõhutasid täiesti üksiku Eero südant. Ja Eero mõtles, et nüüd on ta vaba.

Hilissügis

1. peatükk

Ta kadestas neid kunste, mis on seotud kehaga, häälega, värviga. Kus tungitakse elu sisse, vaadatakse silma, karjutakse, muudetakse kuju, kaotakse ära, käiakse teises maailmas. Kus kunsti haardest ei pääse. Nagu teatris, kus pannakse rusikas nina alla ja lastakse valgust silma, nagu kinos, kust seansi ajal on piinlik lahkuda, nagu muusikas, mis mõjub vegetatiivsele närvisüsteemile juba üksnes oma lärmiga ja paneb seda rohkem sipelgaid mööda selga jooksma, mida enam on orkestrante või lauljaid. Aga luule vaikib. Suletuna raamatutesse, mida peab avama. Avama heatahtlikult. Kaasa looma. Siis hakkab rääkima, siis soojendab.

*

Valgustus ja muusika näitelavale, hinge muusika, mesipuu täis mett, tähine öö, apelsiniõis ja lipp, õde, ema ja mõrsja, intellekti pidupäev, Altamira päikesetõusukarva mustalakalised härjad paistmas läbi Uraani-lenduri rohekast klaasist skafandri, südame veri, vana vein – nii nimetasid luuletajad luulet.

5. peatükk

Nii see aeg siis voolab. Aga kuidas ta voolab? Vesi voolab, teda on näha, temasse saab käed panna. Ta on voolates külm või kuum. Õhk voolab tuulte kujul. Teda ei näe, kuid ta puhub põsele. Teda on tunda, kui tõstad märja sõrme üles. Ta liigutab pilvi. Kui aeg? Ta pole ei külm ega kuum. Ta ei jahuta märga sõrme. Kuidas ta siis voolab?

Talv

3. peatükk

Eelistan individuaalsust teie kiuste, armastan üksikisikut kättemaksuks, teie, kes te arvate, et kõrgemast vaimsest sihist rääkimine on idealism või paremal juhul lapsikus. Ent kas siis tõesti pidi mateeria inimese kaudu jõudma enesetunnetamiseni ainult selleks?

Advertisements
 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s