Elamuslood

teater, muusika, kunst, kirjandus, film, fotograafia, tants

Vanaeit 11. mai 2010

“Vanaeit” on etendus, mis loob ainulaadse mänguruumi ühekorraga tantsuteatrile, multifilmile, koomiksile, Daniil Harmsile ja reaalajas valmivale filmile.

Võrdsetes rollides astuvad üles mitu kaamerat, tantsija ja tema  kujutise interaktiivne dialoog, impro, mittelineaarne animatsioon ja real-time pilditöötlustehnikad.


“…minu seisukohast on „Vanaeit“ meediateatri

kvintessents.” (Konstantin Bohorov)

Nüüd ja jälle: Kineetiline Teater materialiseerub virtuaalsaalides ja kübersalongides. Hämmastav, kui jultunult Vene kaasaegse tantsu avangard ületab taas kord moodsa meediateatri tolli- ja piiripunkti. Passi esitamata ja kotid salakaupa täis.

Mitte mingil juhul päevaplaanist vaikimisi kustutada!

(Von Krahli kodulehelt)

*

Pepeljajev tõestas taas mulle, et kuulub mu lemmikute hulka. Kahju, et teda ennast tantsimas vaid nii vähe sai näha. Üldiselt oli etendus täis head tantsu ja vene huumorit. Samuti sai tunda kurba meelt selle üle, et see vähenegi tekst, mida kasutati oli vene keeles ja ma seda väga hästi kinni ei püüdnud. Tants ise aga tegi selle tasa. Kolm humoorikat tegelast ja üks dramaatiline. Ja Pepeljajev arvuti taga siis nagu eelpool mainitud real-time pilditöötlustehnikat tegemas.

Olga Tsvetkova oli etenduse täht minu jaoks. Tema liikumine jäi kuidagi eriti silma. Etendas toda dramaatilisemat poolt tükis. Kaunid liikumised ja kuidagi ilus nukrus nendes.

Nutikad lahendused ja nende üdini hea välja mängimine. Meeldis.

Advertisements
 

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s