Elamuslood

teater, muusika, kunst, kirjandus, film, fotograafia, tants

Ühtne Eesti Suurkogu 9. mai 2010

Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper on endiselt geniaalsed. Sinna punti lisaksin ka Eero Epneri, kes on Kaljujärve ja Varese kõnede autor, mitme teise kõne kaasautor (vist on nii õige öelda) ja Mähari monoloogi kirjutas samuti tema.

Ekraani peal jõudsid inimesteni intervjuud inimestega rahva seast – etendati erinevaid inimesi Eesti ühiskonnas. Lisaks veel räägiti tuntumate inimestega nagu Juhan Kivirähk ja Mikko Fritze. Show algas poliitiliste naljadega – samuti videoklipid, Valimiskool number seitse teemal kuidas korraldada Suurkogu. Selleks tuli Jaak Prints seda lavale edasi läbi viima. Kõned rahast, tööst, loodusest ja muust. Oh seda oli nii palju…

Minu ja teiste nö. Noortekogu omade jaoks hakkas show muidugi pihta siis, kui inimesed sisse tulema hakkasid. Kohale juhatamine, kavalehtede jagamine ja muu. Mitu päeva proove ja seda meeleolu olid juba varem oma töö teinud ja vaimne ettevalmistus oli täiesti olemas. Super rahvas kelle seltsis olla kogu see aeg.

Eredamaid hetki:

Andres Mähari monoloog videoklipil: min(g)e perse!

Mine perse Edgar Savisaar kes sa oled vanaisa, aga oma lastelastega aega koos ei veeda vaid nussid päevad läbi inimesi näkku… Ja muu selline samas kurb tõde ja inimeste aplaus saalis näitas, et see mida selles monoloogis kiruti tegelikult meile kõigile kõvasti ajudele käib.

Ema imestaski enne eelmainitud klippi, et kuidas NO99 etenduses ropendamist pole.

Demokraatlikud juhatuse valimised, mis toimusid lototroni abil, kuid tegelikult olid need “juhuslikud” inimesed, kes juhatusse said loomulikult NO näitlejad. Iroonia. Demokraatia on tänapäeval tõesti üsna korrumpeerunud.

Tiit Ojasoo leping – inimesed võtke paberileht ja kirjutage sinna tänane kuupäev ja et hakkate nüüdsest välja ütlema, mida mõtlete. See on lühike kokkuvõte sellest kokkuleppest. Väike tegu, aga kui vähemalt mingigi osa 6500 pealisest publikust seda tegema hakkab on see juba samm edasi.

Oh ma ei suuda kogu seda emotsiooni kirja panna. See on võimatu. Kes kohal ei olnud tellige kindlasti dvd (http://eestieest.ee/dvd).

NO99 on ikka veel imeline ja kogu selle melu sees olla klakööri või noortekogu liikmena (kuidas nüüd nimetada) oli imeline. Aitäh!

/Ma ei loe seda teksti üle. Tuli vigu siis tuli. Emotsiooni ajel kirjutamine võtab oma.

(pildi leidsin kuskilt uudise juurest – vist oli Postimehest)

Muutused ei sünni ühe päevaga – need sünnivad iga päev!

Advertisements
 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s