Elamuslood

teater, muusika, kunst, kirjandus, film, fotograafia, tants

Karamazov work in progress 20. apr. 2010

Koostöös Von Krahli Teatri, Kristian Smedsi ja Tampere Ülikooli Teatrirakenduse Uurimiskeskusega toimub Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 3. kursuse tudengitel aprilli alguses kahenädalane workshop Tamperes. Workshop on ettevalmistuseks 2011. aastal valmivale lavastusele Dostojevski romaani „Vennad Karamazovid” ainetel. Workshopi viib läbi Kristian Smeds ja tulemusi esitletakse demo-etendusel Kanuti Gildi SAALis.

Meeskond: TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia III kursuse teatrikunsti tudengid, Kristian Smeds.

Sellise warm-up’i järel ei jäägi muud üle, kui oodata aasta hiljem etenduvat täismängu. Laulu, tantsu, möllu – kõike sai selle pooleteise tunni jooksul Kanuti Gildis. Positiivne oli see, et sain üle vaadata ka Viljandi Kultuuriakadeemia tudengid. Lavaka omad on ikka ära nähtud ja parematele silm peale pandud (kes kuhu edasi jms). Üllatav: Viljandi näitlejahakatised (kui mitte öelda näitlejad) meeldisid mulle tohutult. Nende lavaenergia oli nii positiivne. Võib-olla oli asi selles, kuidas tükk lahendatud olid. Samas kogu tralli kõrval leidus ka hulluks minemist, ilusat tantsu ja armastuse olemasolust kahtlemist.

Mis siin ikka öelda. Kurat, mulle meeldis. Väga.

Raamatu peaks vahepeal ette võtma ja täismäng tuleb täielik!

/ps. huvitav mis nendel tudengitel vene kirjanikega on? mulle nende looming väga meeldib, aga viimasel ajal on nende tööd eriti suure tähelepanu alla võetud – tegid ju lavaka omadki Bulgakovi raamatu järgi tükki.

Advertisements
 

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s