Elamuslood

teater, muusika, kunst, kirjandus, film, fotograafia, tants

Sinine on sinu taevas 7. apr. 2010

Filed under: ajas ja ruumis — viinamarjad @ 14:26
Tags: , , ,

Mihkel Raua uus põnevusromaan on tänase seisuga läbi saadud. Raske on raamatu sisu ümber jutustada, aga üldiselt keerleb ta kavala terrorismi ja ühiskonna valukohtade ümber. Pean raamatut heaks, kui ühe peatüki jooksul tahaksin ma öökida, nutta ja seejärel hoopis kõva häälega naerda. Raamatus leidub räigeid lugusid vägistamisest kui ka irooniast pakatavaid kirjeldusi Eesti tänapäeva ühiskonnast. Viimaseid lugesin alati kerge muigega või tasakesi pihku itsitades. Esimesi aga kas pisarsilmil või vastikustundega, mida kõrvaltvaataja kindlasti mu näost välja oleks võinud lugeda.

Raamatu lõpuks on surnud suurem osa raamatut läbivast tegelaskonnast, alustades invaliidist pereisaga, kes teiste eestlaste jalge all surnuks trambiti ja lõpetades peategelasest telestaariga, kes mulle kangesti Rauda ennast meenutas. Pole kindel, kas ta ennast seal silmas pidas või ei, aga mulje selline jäi. Kes muu meil siin väikses Eestis väga kahemeelseid arvamusi tekitanud on ja raamatu enda sõnul tõmbleva näoga on.

Lõpp jäi veidi segaseks, sest ma ei saanud aru, kust ilmus mitte midagi ütlev ajakirjanik Klara, kes järsku Ulrikesega (üks peategelastets, põhiterrorist kui nii öelda) ühendust võttis.

Oh mis siin ikka jahuda. Mulle Raud üldiselt meeldib ja tema kirjutamisstiil istub ka väga hästi. Kuigi kirjeldatud on palju võikaid stseene on seda tehtud täpselt nii hästi, et ma seda endale ette kujutades öökima hakkama pidin. Ärge ära ehmatage, naerda saab ka!

/Kunagi hiljem teen pilti oma pühendusega raamatust. That’s a promise!

Advertisements
 

One Response to “Sinine on sinu taevas”

  1. Triin Says:

    Mu kommentaar tuleb küll pea aasta hiljem aga ei saa mitte tegemata jätta. Ei saa peategelane surma ja see Klara on tegelikult Ulrika ise, kes tuli uurima Eesti, kas kõik kahtlustavad FSB-d. Telenägu oli see, kes talle helistas.


Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s